Gwarancja na dachy bitumiczne powinna wynosić minimum 20 lat. Jednak biorąc pod uwagę wiele czynników, m.in. klimat, wilgotność itp. żywotność dachu może ulec skróceniu.

  

 Porastanie glonów

Osadzanie się glonów na dachu jest przyczyną powstawania ciemnych przebarwień oraz smug. Zjawisko te, wystepuje  głównie w ciepłym i wilgotnym klimacie. Szczególnie na tych obszarach należy skupić się na jakości pokrycia, nie tylko na cenie.

Zalecenia:

Przebarwienia dachów spowodowanych przez grzyby lub glony są trudne do usunięcia. Mogą jednak zostać złagodzone przez rozpylanie rozcieńczonego roztworu wybielacza, fosforanu trisodowego i wody na dachu. Mieszanka powinna zostać  w ciągu 10 do 15 minut. Nie należy szorować. Może to negatywnie wpłynąć na posypkę gontu.

Po natrysku, należy dokładnie wypłukać dach i zieleń wokół domu (trawa, krzewy i drzewa). Skuteczność tego rodzaju czyszczenia może być tylko chwilowa a przebarwienia mogą powracać.

Mycie pod wysokim ciśnieniem nie jest zalecane ze względu na możliwość usunięcia granulatu co może skutkować skruceniem trwałości systemu dachowego.

Dla stałego rozwiązania proponujemy preparat przeciw porostowi mchu Anti Moss. Przeznaczony jest do zahamowania  rozwoju glonów. Preparat znajdą Państwo w naszym sklepie w zakładce "chemia dachowa"