OWENS CORNING

Owens Corning to amerykańska jakość wśród gontów bitumicznych. Firma zaliczana jest do światowej czołówki światowych producentów. Cechy wyróżniające produkty Owens Corning to walory estetyczne, trwałość i lekkość. Dzięki unikalnemu połączeniu szerokiej gamy kolorów kruszyw z atrakcyjnym wzornictwem stworzenie idealnego dachy nie stanowi problemu. Produkty Owens Corning wyróżniają się także wysoką trwałością. Dzięki temu dach zachowuje swoje właściwości estetyczne i ochronne przez długie lata.


Gonty Owens Corning produkowane są w Stanach Zjednoczonych. To doskonały przykład na połączenie wysokiej jakości z atrakcyjną ceną. Firma Owens Corning istnieje na rynku od 1938 roku. Jest to dominujący producent gontów bitumicznych i wełny mineralnej. Gonty tej firmy charakteryzują się także bardzo długą gwarancją oraz efektownym wyglądem dachu.

Owens Corning posiada w swojej ofercie zróżnicowane produkty, o bardzo szerokim zastosowaniu praktycznym. Gonty wykonane są z asfaltu oksydowanego, odpornego na degradację pokryć dachowych pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. W składzie gontów znalazła się także mata szklana Fiberglas. Obecność bazaltowej posypki znacznie podnosi wytrzymałość na odbarwienia i porastanie mchem. Gonty Owens Corning wytrzymują obciążanie wiatru o prędkości nawet 100 km/h.


Gwarancja

Produkty Owens Corning wyróżniają się wieloletnią gwarancją i trwałością. W zależności od modelu, gonty posiadają zróżnicowane okresu gwarancji. Z reguły okres ten wynosi od 25 do 30 lat.  

Oferta firmy Owens Corning:

- Gonty bitumiczne: Supreme AR, TrueDefinition Duration, TrueDefinition Duration Designer Colors Collection

- Wełna szklana